Placówka Doskonalenia Nauczycieli “Instytut Edukacji EduTeam” serdecznie zaprasza do udziału w warsztacie Grywalizacja. Jak zastosować mechanizmy gier w nauczaniu?, przygotowującym uczestników do prowadzenia zajęć lekcyjnych zgodnie z najnowszymi trendami edukacyjnymi. Pokolenie Millenialsów, szczególnie podtyp Z, czyli urodzeni na przełomie wieków, niezwykle dba o work-life, czy też – w przypadku uczniów – o school-life balance, a zatem równowagę pomiędzy życiem a pracą bądź szkołą. Jednym ze sposobów na zniwelowanie granicy szkoła-pasjonujące życie jest uatrakcyjnienie zajęć bez wpływu na ich jakość.
Grywalizacja to „wstrzykiwanie frajdy w czynności, które zwykle frajdy nie sprawiają”. Ta krótka definicja niech będzie wzbogacona o tę bardziej standardową, czyli „wykorzystanie mechanizmów gry do pracy i nauki”.
Warsztaty skierowane są do nauczycieli i dyrekcji przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, przedstawicieli zespołów przedmiotowych, rady pedagogicznej, każdego pedagoga, który chce się doskonalić w zakresie nowych trendów w metodyce prowadzenia zajęć, a także w praktyce zapoznać się przykładowymi mechanizmami gier w edukacji, by móc je zastosować na swoich zajęciach i uatrakcyjnić je w ten sposób dla uczniów.
Czas trwania: 4 godziny dydaktyczne
Celem szkolenia jest:
Warsztaty z grywalizacji mają na celu zapoznanie uczestników z przykładami gier stosowanymi w nauczaniu dla różnych etapów edukacyjnych, a następnie przećwiczenie sposobów wdrażania mechanizmów gier do praktyki nauczycielskiej.
Zakres merytoryczny szkolenia:
- Grywalizowanie na różnych płaszczyznach.
- Jakim typem gracza jestem? (rekordzista, społecznik, odkrywca, zabójca).
- Tworzenie tematyczne – edukacyjne pokoje zagadek; pomysł na historię: detektywistyczna, katastroficzna, przygodowa, sci-fi.
- Jak przygotować scenariusz Escape Room? (gra terenowa, podchody, rozwiązywanie zagadek na czas, cel: znalezienie klucza, jasne zasady, czas, ilu uczestników?).
- Elementy mechaniki gry (nagroda, fabuła, punkty, wyzwania, współpraca, wyróżnienie siebie na tle graczy).
- Kreatywne rozwiązania z obszaru grywalizacji dla różnych grup wiekowych.
A nade wszystko – dobra zabawa 🙂 W każdym z nas drzemie dziecko. Pozwólmy mu dojść do głosu!
Trener prowadzący szkolenie:
Dr Magdalena Geraga – doktor jednego, magister trzech kierunków humanistycznych, w tym filozofii. Aksjolog na papierze i w życiu. Od lat wykładowca przedmiotów akademickich, aktywny uczestnik konferencji i autor licznych publikacji, a także prowadząca szkolenia. Preferuje warsztatowe metody pracy. Aktywistka, wegetarianka, miłośniczka fauny, flory i ekstremalnych wrażeń. Była sportsmenka.
Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikowane zaświadczenie wydane przez akredytowaną placówkę doskonalenia nauczycieli.
Termin szkolenia:
26.X.2021 r. (wtorek)
w godz. 15.45-19.00
(4h dydaktyczne z przerwami)
W przypadku warsztatu dla zorganizowanej grupy termin do uzgodnienia.
Koszt szkolenia: 300,00 zł
UWAGA! Zgłoś więcej niż 3 osoby a dostaniesz dodatkowy rabat ?
Serdecznie zapraszamy!!!